Contour, s.r.o.

Program

Program

 
MR workshop   
Středa 19.10.2022
 
17:00 – 18:30               Přednáška Davida Horáka
                                     MR u demyelinizačních onemocnění
                                     Žižka J.

Čtvrtek 20.10.2022
 
8:15 – 9:00                   Prezentace konzolí a technických novinek:
     8:15 – 8:30                        GE
     8:30 – 8:45                       Canon
     8:45 – 9:00                       Siemens
 
9:00 – 9:30                   2D versus 3D sekvence – principy a klinické využití
                                      Žižka J.
 
9:30 – 9:50                   přestávka
 
9:50 – 11:00                 Praktické ukázky editace protokolů na MR konzolích
                                     Siemens, Canon, GE
 
11:00 – 12:00               Interaktivní diagnostický workshop aneb kazuistiky, které se nepovedly 
                                     Žižka J. (neuro)
 
12:00 – 13:00               Oběd

13:00 – 14:30               Interaktivní diagnostický workshop – pokračování
                                     Klzo L. (břicho, pánev)
                                     Šprláková A., Mechl M. (muskuloskeletální)
              
 15:00                           Ukončení setkání      
 
MR Kurz
 
Čtvrtek 20.10.2022
 
16:00 – 18:00       Tenké a tlusté střevo
                             Role magnetické rezonance v diagnostice a terapii Morbus Crohn.
                             Ostatní patologie v oblasti tenkého a tlustého střeva.

                              Frydrych J. 
  
Pátek 21.10.2022
 
8:30 – 10:00        Rektum a pánev
                            Karcinom, MR diagnostika a sledování
                            Zánětlivá onemocnění a jejich komplikace
                            Onemocnění dělohy

                            Klzo L.
 
10:00 – 10:30      přestávka

10:30 – 12:00      Prostata

                            Technika vyšetření 
                            Karcinom prostaty, jeho detekce (PI-RADS), lokální staging, sledování 
                            Ostatní patologie prostaty v MR obraze

                                Ryznarová Z., Keller J.

    12:00 – 13:30      oběd
     
    13:30 – 14:30      PET-MR – principy a indikace
                                Šprláková-Puková A, Mechl M
     
    14:30 – 15:15      Endometrióza
                                         Staging karcinomu ovaria

                                Burgetová A., Lambert L.
     
    15:15 – 15:45      přestávka
     
    15:45 – 17:15      Celotělové MR u dětí a dospělých
                                Kynčl M.
     
    17:30                 Ukončení kurzu